Mapa strony

Twoje lokalizacja: Strona główna O firmie
Firma ROWITA powstała 21 lat temu w 1989r. w oparciu o całkowicie polski kapitał.
Historię firmy rozpoczął mały zakład produkcyjny w Gowarzewie koło Poznania. Początkowo zakład zajmował się konfekcjonowaniem wąskiej grupy przypraw. Później postawiono na przyprawy, bakalie i susze warzywne. Od momentu podjęcia decyzji o poszerzeniu asortymentu produkcji, zakład rozwijał się w bardzo szybkim tempie, tworząc z firmy eksperta w swojej dziedzinie.
Obecnie centrala firmy wraz z zapleczem produkcyjnym mieści się w centrum Wielkopolski w Poznaniu.

Dziś w ofercie firmy znajduje się ponad 50 produktów sprzedawanych pod zarejestrowanym znakiem towarowym ROWITA. Są to tradycyjne zioła i przyprawy, mieszanki przyprawowe, sosy oraz różnego rodzaju dodatki do pieczenia i gotowania.


Firma wciąż zaskakuje wprowadzaniem nowych produktów i innowacji. Ukoronowaniem tych działań jest przyznanie sosom sałatkowym ROWITY godła DOBRE BO POLSKIE .

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów stawiamy na wysoką jakość produktów. W 1996 roku jako pierwsza polska firma zaczęliśmy wprowadzać na rynek przyprawy sterylizowane czyli pozbawione flory bakteryjnej. Oferujemy produkty w opakowaniach laminowanych – najwyższej jakości, zachowujących barierowość zapachową i bakteriologiczną. Najbardziej popularna gama produktów dostępna jest także w zamknięciu typu "doypack ze struną".

W ROWICIE nie zapomina się o instytucjach i ludziach potrzebujących wsparcia. Firma regularnie uczestniczy w akcjach charytatywnych na swoim terenie. Na swoim koncie mamy akcje przeprowadzone z Fundacją Barka oraz pomoc w okolicznych Domach Dziecka i Przedszkoli dla ubogich dzieci.

Od 3 czerwca 2013 roku firma działa pod inną nazwą jako Zakład Produktów Spożywczyc "ROWITA" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością


Obecnie ROWITA współpracuje z dystrybutorami z terenu prawie całej Polski i zaopatruje szereg sklepów detalicznych w tym również sklepy sieciowe. Dystrybucja jest prowadzona poprzez dwa oddziały handlowe i hurtownie. Firma posiada również doświadczenie w konfekcjonowaniu prywatnych marek sieci handlowych.

Firma nadal poszerza zakres swojej działalności i kładzie nacisk na  innowacyjność.
   © Wszelkie prawa zastrzeżone Rowita.com.pl  2007 - 2018 r.Serwery dedykowane