Aktualności

Targi SIAL Paris 2022

W dniach 15-19 października 2022 r. w Paryżu, podczas międzynarodowych targów spożywczych SIAL 2022, firma Rowita miała okazję zaprezentować swój liczny asortyment na stoisku regionalnym Województwa Wielkopolskiego.

SIAL to platforma biznesowa która połączyła w tym roku pod jednym dachem producentów żywności, dystrybutorów, importerów, hurtowników i detalistów, a także przedstawicieli gastronomii instytucjonalnej i handlowej z całego świata. W targach uczestniczyło ponad 7200 wystawców z 119 krajów, w tym blisko 250 wystawców z Polski, którzy zaprezentowali przegląd branży poprzez swoje produkty, innowacje, technologie. 

Przemysł spożywczy doświadczył dużych zmian podczas pandemii, znaczenia nabrały kwestie zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do aspektów środowiskowych, ekonomicznych i społecznych. Program targów był bardzo bogaty i zróżnicowany, podczas pięciu dni odbyły się liczne sesje rozmów B2B, wystawy, kulinarne pokazy na żywo. Dzięki udziałowi w targach, Rowita mogła pozyskać i zdywersyfikować kontakty w branży, zwiększyć swój międzynarodowy zasięg,  zaprezentować potencjał rynkowy, wzmocnić istniejące partnerstwa biznesowe, zdobyć nową wiedzę i kolejne cenne doświadczenia.

Organizatorem polskiego Stoiska Narodowego był Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego, realizujący program w ramach projektu „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 

Link do strony: https://markaw.pl/pl_PL/wielkopolska-na-targach-sial-paris-2022

Udział targach SIAL Paris 2022 w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu.

Targi ANUGA 2021

W dniach 9-13 października 2021 r. w Kolonii w Niemczech odbyły się targi ANUGA 2021.

Zakład Produktów Spożywczych „Rowita” Sp. z o.o., uczestniczył w tym najważniejszym i największym wydarzeniu w branży spożywczej zorganizowanym w Europie od czasu epidemii COVID-19, prezentując swoje produkty na stoisku regionalnym Województwa Wielkopolskiego. W imprezie wzięło udział ponad 4600 wystawców z 98 krajów wśród których mogliśmy i my przedstawić naszą firmę a przede wszystkim szerokie portfolio produktowe oraz nowości w asortymencie. Tegoroczną edycję targów odwiedziło ponad 70 tys. gości w tym przedstawiciele wielu firm dystrybucyjnych, działających na terenie całego świata, z którymi mieliśmy, podczas licznych rozmów i spotkań, okazję do wymiany doświadczeń branżowych (w tym najnowszych trendów i rozwoju w branży spożywczej) oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.


Targi ANUGA 2021

Organizatorem polskiego Stoiska Narodowego był Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego, realizujący program promocji regionu firm z Wielkopolski w ramach Inteligentnych Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów oraz Przemysł Jutra”.

Udział w targach był współfinansowany z Projektu „Gospodarna Wielkopolska” realizowanego  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu-  https://www.umww.pl/wielkopolska-na-targach-anuga-2021-w-kolonii