O Nas

O Nas

Od 3 czerwca 2013 roku firma działa pod inną nazwą jako Zakład Produktów Spożywczych „ROWITA” Sp. z o.o.

Firma ROWITA powstała w 1989r. w oparciu o całkowicie polski kapitał. Historię firmy rozpoczął mały zakład produkcyjny w Gowarzewie koło Poznania.

Początkowo zakład zajmował się konfekcjonowaniem wąskiej grupy przypraw. Później postawiono na przyprawy, bakalie i susze warzywne. Od momentu podjęcia decyzji o poszerzeniu asortymentu produkcji, zakład rozwijał się w bardzo szybkim tempie, tworząc z firmy eksperta w swojej dziedzinie. Obecnie centrala firmy wraz z zapleczem produkcyjnym mieści się w centrum Wielkopolski w Poznaniu.

Dziś w ofercie firmy znajduje się ponad 50 produktów sprzedawanych pod zarejestrowanym znakiem towarowym ROWITA. Są to tradycyjne zioła i przyprawy, mieszanki przyprawowe oraz różnego rodzaju dodatki do pieczenia i gotowania.

Firma wciąż zaskakuje wprowadzaniem nowych produktów i innowacji.

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów stawiamy na wysoką jakość produktów. W 1996 roku jako pierwsza polska firma zaczęliśmy wprowadzać na rynek przyprawy sterylizowane czyli pozbawione flory bakteryjnej. Oferujemy produkty w opakowaniach laminowanych – najwyższej jakości, zachowujących barierowość zapachową i bakteriologiczną. Najbardziej popularna gama produktów dostępna jest także w zamknięciu typu „doypack ze struną”.

W ROWICIE nie zapomina się o instytucjach i ludziach potrzebujących wsparcia. Firma regularnie uczestniczy w akcjach charytatywnych na swoim terenie. Na swoim koncie mamy akcje przeprowadzone z Fundacją Barka oraz pomoc w okolicznych Domach Dziecka i Przedszkoli dla ubogich dzieci.

Obecnie ROWITA współpracuje z dystrybutorami z terenu prawie całej Polski i zaopatruje szereg sklepów detalicznych w tym również sklepy sieciowe.

Firma posiada również doświadczenie w konfekcjonowaniu prywatnych marek sieci handlowych.

ROWITA poszerza zakres swojej działalności i kładzie nacisk na innowacyjność.